17 czerwca, 2024
Zmarł Piotr Herok

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o odejściu Pana Piotra Heroka.

Piot Herok – urodzony 07.07.1949 r., zmarł 15.06.2024 roku.

Muzyk, akordeonista, społecznik, który swoją muzyczną pasją zarażał dzieci i młodzież, a swoimi koncertami umilał pobyt kuracjuszom i gościom przebywającym w Busku- Zdroju. Współzałożyciel Orkiestry Dętej działającej przy Domu kultury oraz współzałożyciel kapeli ludowej „Buskowianie”.

Z buskim domem kultury współpracował również jako instruktor muzyczny, był nauczycielem społecznym w ognisku muzycznym, a także opiekunem muzycznym zespołu działającego przy spółdzielni mieszkaniowej w Busku-Zdroju i Ośrodku Szkolno -Wychowawczym GÓRKA. Pracował z zespołem Zlepce działającym przy Zespole Placówek Oświatowych nr 1 w Busku-Zdroju, dla którego aranżował i pisał teksty.

Najbardziej jednak znany był z prowadzonej przez siebie Salonowej Orkiestry Zdrojowej, która od wielu lat stała się integralną częścią naszego kurortu.

W 2016 roku na Gali Buskowianin Roku w Busku-Zdroju został wyróżniony za długoletnią aktywność na rzecz kultury buskiego kurortu oraz działalność w zakresie edukacji muzycznej.

W tej smutnej chwili składamy wszystkim bliskim wyrazy najgłębszego żalu i szczere kondolencje. To wielka strata dla kultury…

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 18 czerwca 2024 o godz. 16:00 na cmentarzu parafialnym w Busku-Zdroju.

Udostępnij