Najpiękniesza muzyka filmowa

Dzisiejszego wieczoru nasza publiczność miała niepowtarzalną okazję zanurzyć się w magię najpiękniejszej muzyki filmowej, którą wykonali Maksym Rzemiński na fortepianie oraz utalentowany Kwartet Smyczkowy. Program koncertu był wyjątkowy i obejmował kompozycje takich mistrzów jak Krzysztof Komeda, John Williams, Astor Piazzolla, Ramin Djawadi, Max Richter, Abel Korzeniowski, Hans Zimmer, John Morris, Aysedeniz Cokcin, Jan A. Kaczmarek, Yiruma, Waldemar Kazaniecki, David Hirschfelder, Angelo Badalamenti oraz Arash Safain.

Już od pierwszych dźwięków „Rosemary’s Baby” autorstwa Krzysztofa Komedy, publiczność została oczarowana subtelną grą muzyków. Następnie, wzruszające melodie z „Listy Schindlera” Johna Williamsa wprowadziły nas w stan głębokiej refleksji. Wirtuozerskie wykonanie „Libertango” Astora Piazzolli porwało nas swoją energią i pasją, a wspaniała muzyka z „Gry o tron” Ramina Djawadiego przeniosła nas w świat fantazji i epickich bitew.

Każdy utwór w programie, od delikatnego „She Remembers” Maxa Richtera po pełne napięcia „Zwierzęta nocy” Abla Korzeniowskiego, wywoływał w słuchaczach fale emocji. Niezapomniane „Interstellar” Hansa Zimmera sprawiło, że poczuliśmy się jakbyśmy podróżowali przez kosmiczne bezkresy, a pełne humoru „Młody Frankenstein” Johna Morrisa przypomniało nam, jak muzyka może bawić i intrygować jednocześnie.

Szczególnie poruszające były interpretacje takich utworów jak „Su – pure piano suite” Aysedeniz Cokcin, „Niewierna” Jana A. Kaczmarka i „Kiss the Rain” Yirumy, które wprowadziły nas w stan błogiego spokoju i refleksji. Waldemar Kazaniecki z utworem „Dom”, David Hirschfelder z „The Shine” oraz Angelo Badalamenti z kultową melodią z „Twin Peaks” podtrzymywali wysokie napięcie emocjonalne wieczoru.

Na zakończenie, ponownie przenieśliśmy się w muzyczny świat Hansa Zimmera dzięki „Gladiatorowi” oraz w nostalgiczne tony „Oblivion” Astora Piazzolli. Koncert zakończył się mistycznym „Arrival” Maxa Richtera oraz „Una Fantasia” Arasha Safaina, które zostawiły nas w stanie głębokiego uznania.

Artyści wprowadzili nas w wielki zachwyt. Publiczność rozpłynęła się w dźwiękach, a owacje na stojąco były wyrazem uznania dla ich mistrzostwa i wirtuozerii. To był genialny występ, który wywołał w nas wiele emocji, które nie pozwola nam dziś zasnąć z wrażenia.

Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólne przeżywanie tego niezapomnianego wieczoru!

Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej na naszym profilu FACEBOOK

 

Udostępnij