Laureaci międzynarodowych konkursów

W sali koncertowej Sanatorium Marconi wystąpiło dziś dwóch wybitnych laureatów międzynarodowych konkursów muzycznych: Jakub Staszel, wirtuoz skrzypiec, oraz Yang Xu-Czaja, mistrzyni fortepianu.

Koncert rozpoczął się energetycznym i pełnym pasji wykonaniem 2. Sonaty na skrzypce i fortepian G-dur, op. 13 autorstwa Edvarda Griega. Artystyczne połączenie skrzypiec Jakuba Staszela i fortepianu Yang Xu-Czai doskonale oddało emocje i subtelności tego dzieła, wprowadzając słuchaczy w magiczny świat muzyki.

Następnie artyści zaprezentowali 4. Sonatę na skrzypce i fortepian Grażyny Bacewicz, gdzie ich wirtuozeria i głębokie zrozumienie kompozycji wywołały zachwyt wśród zgromadzonych melomanów. Każdy dźwięk i fraza były wykonane z niezwykłą precyzją i uczuciem, co stworzyło niezapomnianą atmosferę.

W dalszej części koncertu usłyszeliśmy dwie kompozycje Henryka Wieniawskiego: wzruszającą „Legendę” op. 17 oraz romantyczny „Romans” z II Koncertu Skrzypcowego d-moll. Jakub Staszel zachwycił swoją techniką i emocjonalnym wykonaniem, a akompaniament Yang Xu-Czai dopełniał te dzieła w sposób perfekcyjny, tworząc harmonijną całość.

Koncert zwieńczyło pełne wdzięku i finezji wykonanie „Etiudy w formie walca” op. 52 nr 6 Eugène Ysaÿe’a. Ta dynamiczna i wymagająca kompozycja ukazała pełnię talentu i muzycznej pasji naszych młodych artystów.

Jednak to nie był koniec muzycznych wrażeń. Na bis artyści zagrali porywający „Czardasz” Vittoria Montiego. Ten dynamiczny utwór, pełen wirtuozerii i emocji, był idealnym zwieńczeniem muzycznego popołudnia.

Serdecznie dziękujemy artystom za ich wspaniałe występy oraz publiczności za ciepłe przyjęcie i entuzjastyczne owacje!

Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej na naszym profilu FACEBOOK

 

Udostępnij