Kwintet Jerzego Cygana

Sala koncertowa w Sanatorium Marconi wypełniła się po brzegi, by powitać Kwintet Jerzego Cygana, który zafundował nam niezapomniane muzyczne przeżycia. Publiczność była zachwycona i trudno się dziwić – program koncertu stanowił wspaniałą podróż przez różnorodne style i epoki muzyczne.

Koncert rozpoczął się energicznie od utworu „Bednarski się bawi” Henryka Kuźniaka, który rozgrzał serca słuchaczy swoją wesołością i lekkością. Następnie przenieśliśmy się do romantycznego świata „She” Charlesa Aznavoura, gdzie delikatne brzmienia wywołały wzruszenie wśród publiczności.

W „Tango Prywitanie” Henryka Morysa czuć było pasję i melancholię, charakterystyczne dla tego argentyńskiego tańca. „Walc Francois” Adama Wysockiego urzekł nas swoją elegancją i gracją, przenosząc nas do paryskich sal balowych.

Część koncertu dedykowana była klasykom światowej muzyki. „More” Nini Oliviero i „All of Me” Geralda Marksa przypomniały nam o pięknie tradycyjnych melodii, a „La Paloma” Sebastiana de Yradiera wprowadziła nas w klimat gorących hiszpańskich nocy.

Nie zabrakło również utworów takich jak: 'Swanee River’ Stephena Fostera i 'Walk Swing’ Henryka Kuźniaka, które zaprezentowały radosne i żywe oblicze muzyki, oraz wielu innych przepięknych dźwięków.

Dziękujemy Kwintetowi Jerzego Cygana za tę niezapomnianą muzyczną ucztę. Ich pasja do muzyki poruszyła nasze serca i dostarczyła nam wspaniałych wrażeń.

Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej na naszym profilu FACEBOOK

 

Udostępnij