Giacomo Puccini Messa di Gloria

W Kościele pw. św. Brata Alberta w Busku-Zdroju odbył się kolejny wyjątkowy i niezapomniany koncert! Na scenie wystąpili wybitni artyści: tenor Adam Zdunikowski oraz baryton Adam Szerszeń, których głosy wprowadziły nas w czasy „Messa di Gloria” Giacomo Pucciniego. Ich interpretacje były pełne emocji i subtelnych niuansów, które wypełniały serca wzruszeniem i pięknem muzyki. Niezwykły koncert wzbogacił również występ jednego z najwybitniejszych polskich flecistów, Łukasza Długosza, który swoją grą zachwycił publiczność. Towarzyszył mu mistrz organów, Roman Perucki, którego interpretacje na tym majestatycznym instrumencie dodały koncertowi niepowtarzalnego charakteru.

Chór Filharmoników Katowickich, pod batutą Jacka Rogali, zaprezentował się w całej okazałości, a ich harmonijne głosy w połączeniu z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej stworzyły niezapomniane muzyczne widowisko. Każde wykonanie było precyzyjnie zrealizowane, a dźwięki instrumentów symfonicznych wypełniały wnętrze kościoła, tworząc niesamowitą atmosferę.

Owacjom nie było końca, co było najlepszym dowodem na to, jak wielkie wrażenie wywarł ten koncert na wszystkich zgromadzonych. Muzyka Giacomo Pucciniego oraz Zbigniewa Kruczka, w tak mistrzowskim wykonaniu, z pewnością pozostawiła trwały ślad w sercach słuchaczy.

Dziękujemy wszystkim artystom za niezapomniane chwile i zapraszamy na kolejne wydarzenia naszego Festiwalu.
Do zobaczenia!

Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej na naszym profilu FACEBOOK

 

Udostępnij