Dziś (3 lipca 2025) w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz na parkowej scenie wystąpił Kwintet Jerzego Cygana! Publiczność miała okazję wysłuchać niezwykle różnorodnego programu – od swingującego „American Patrol” Franka Meachama, przez południowoamerykańskie rytmy „Adios Muchachos”, „Desafinado” i „Czarny Orfeusz”, po nostalgiczne tematy filmowe, takie jak „Ballada 07” czy niezapomniane „40 lat minęło”. W repertuarze nie zabrakło również kompozycji Henryka Kuźniaka – w tym „Yiddish tango”, „Polski high life” i „Walc ulicy”.
Koncert poprowadził z wdziękiem i humorem Wit Chamera. To był lekki, pełen uroku koncert, który dostarczył słuchaczom prawdziwej radości i odprężenia w ten upalny dzień.
Kwintet Jerzego Cygana, działający na scenie muzycznej od ponad dwudziestu lat, cieszy się ogromnym uznaniem wśród buskiej publiczności. W skład zespołu wchodzą: Jerzy Cygan – klarnet/saksofon, Marek Kwaśniewski – fortepian, Tomasz Śledź – gitara, Andrzej Nowak – gitara basowa oraz Mariusz Kozłowski – perkusja.
Relacja fotograficzna na FB BSCK
