Najpiękniejsza jest muzyka Polska

Dzisiaj w sali koncertowej Sanatorium Marconi odbyło się niezwykłe wydarzenie muzyczne, pełne magii i wzruszeń, za sprawą wybitnych artystów: Tomasza Strahla na wiolonczeli oraz Janusza Olejniczaka na fortepianie.

Repertuar koncertu był starannie dobrany, aby ukazać piękno i różnorodność muzyki klasycznej. Rozpoczęliśmy od lirycznego „Lento con gran espressione cis-moll WN 37” Fryderyka Chopina, przechodząc przez pełne energii i emocji „4 Mazurki op. 24” oraz dramatyczne „Scherzo h-moll op. 20”. W dalszej części usłyszeliśmy subtelne i melodyjne dźwięki „Sonaty a-moll D 821 Arpeggione” Franza Schuberta w wykonaniu fortepianu i wiolonczeli. Niezwykle poruszające „Largo z opery Xerxes” Georga Friedricha Haendla oraz pełne ciepła „Salut d’amour” Edwarda Elgara były prawdziwą ucztą dla zmysłów.

Nie zabrakło również polskich akcentów, takich jak „Melodia op. 16 nr 2” Ignacego Jana Paderewskiego, która w interpretacji Olejniczaka i Strahla brzmiała wyjątkowo wzruszająco. Na zakończenie koncertu usłyszeliśmy wybór z „Siete canciones populares españolas” Manuela de Falla, który dodał hiszpańskiego temperamentu i barw do tego wyjątkowego wieczoru.

Wykonawcy nie tylko pokazali swój niezrównany talent, ale również udowodnili, że potrafią tworzyć wspólną harmonię, w której fortepian i wiolonczela stają się jednym instrumentem. Ich artystyczna wrażliwość, subtelność oraz kultura podania muzyki sprawiły, że koncert stał się piękną nagrodą dla publiczności, która licznie zgromadziła się w sali koncertowej.

Dziękujemy wszystkim obecnym za przybycie i wspólne przeżywanie tych niezapomnianych chwil.

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej na naszym profilu FACEBOOK

 

Udostępnij