kliknij aby powiekszyć

“Sygnatury”. Serdecznie zapraszamy młodzież i dorosłych na warsztat twórczy wokół wystawy Agnieszki Brzeżańskiej „Zaklęcia i przodki”.

Jednym z malarskich motywów zaprezentowanych w Galerii Willa Polonia są tzw. „Sygile”, inaczej nazywane sygnaturami lub pieczęciami. To one staną się punktem wyjścia do pracy podczas warsztatów prowadzonych przez Buszczankę Lidię Sajdak.

Lidia Sajdak pisze tak:
Głównym obszarem moich zainteresowań są techniki i narzędzia, które służą dokonywaniu świadomych wyborów, a tym samym podnoszeniu jakości życia. Za motyw wiodący uznaję uczucie Zachwytu, które pozwala zatrzymać się w pędzie życia codziennego i dostrzec piękno w obiektach nieoczywistych.

Założeniem tych warsztatów jest stworzenie Sygnatury lub inaczej Pieczęci, która będzie reprezentować najwyższą wartość w indywidualnym systemie każdego z uczestników. Poprzez “Pieczęć”, w tym kontekście, należy rozumieć wyraz o głębokim znaczeniu skondensowany do pojedynczego symbolu.

Zajęcia będą składały się z wprowadzenia i 3 głównych etapów. Punktem wyjścia będzie relaksujące doświadczenie z wykorzystaniem farb akwarelowych. Następnie uczestnicy zostaną zaproszeni do ćwiczenia w którym wykrystalizuje im się lista kluczowych osobistych wartości. Później poznają techniki tworzenia pieczęci. Na koniec przeniosą pieczęć z wybraną wartością na płótno za pomocą haftu. Po warsztatach wyjdziesz z “Obrazem - Zaklęciem” reprezentującym Twoją osobistą sygnaturę. Zapraszamy do wspólnego odkrywania, przeżywania i nauki.

Warsztaty twórcze dla młodzieży i dorosłych „Sygnatury”. Prowadzenie: Lidia Sajdak. 12 października, godzina 17:30. Czas trwania: około 2h. w budynku Willa Polonia. Wstęp jest bezpłatny, otwarty. Ilość miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy pod numerem telefonu: 41 370 54 35. Wszystkie materiały używane podczas warsztatów zapewnia galeria.