kliknij aby powiekszyć

Miło nam poinformować, iż złożony przez Buskie Samorządowe Centrum Kultury wniosek do programu: "Infrastruktura domów kultury 2021", zgodnie z decyzją Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu został rozpatrzony pozytywnie.

Warto podkreślić, że Buskie Samorządowe Centrum Kultury znalazło się na 6 pozycji otrzymując jedną z najwyższych punktacji wśród wniosków które otrzymały dofinansowanie. Kwota dofinansowania to 322 000,00 zł i zostanie przeznaczona na modernizację widowni Buskiego Samorządowego Centrum Kultury. Celem programu Infrastruktura kultury jest zapewnienie optymalnych warunków dla działalności domów i ośrodków kultury oraz centrów kultury i sztuki w zakresie edukacji kulturalnej i animacji kultury poprzez modernizację i rozbudowę ich infrastruktury. Wyniki naboru znajdują się w poniższym linku: LINK
Przypominamy, iż w 2020 roku Buskie Samorządowe Centrum Kultury z dofinansowania Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Gminy Busko-Zdrój dokonało wymiany urządzeń technologii scenicznej wraz z oświetleniem. Realizowane projekty pochodzą z dofinansowania Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz ze środków Gminy Busko-Zdrój.