kliknij aby powiekszyć

Drodzy Mieszkańcy, Goście, Cykliści serdecznie zapraszamy na rajd rowerowy Rowerem przez Busko-Zdrój

Termin: 20 września godz. 11:00 – 14:00
Start: godz. 11:00 parking przed domem weselnym Luxor ul. Szaniecka 7. Prosimy o przybycie 30 minut wcześniej.
Trasa: ul. Szaniecka, ścieżka rowerowa, Oleszki, Biniątki, Siesławice Teren Rekreacyjny Karabosy.
Meta: Siesławice Teren Rekreacyjny Karabosy ognisko. Dystans 17 km.
Po zakończeniu rajdu zapraszamy na piknik połączony z pieczeniem kiełbasek przy ognisku, będą pamiątkowe zdjęcia, loteria z nagrodami.
Zapisy na rajd przyjmowane są telefonicznie 41 370 54 15, mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście w Centrum Informacji Turystycznej w Busku-Zdroju przy al. Mickiewicza 22 do dnia 16.09.2020 r. do godz. 15:30. Obowiązuje opłata startowa w wysokości 10 zł od osoby, którą należy uiścić do dnia 16.09.2020 r. do godz. 15:30.

Organizator: Buskie Samorządowe Centrum Kultury.

Partnerzy wydarzenia:
Urząd Miasta i Gminy Busko-Zdrój
BRISTOL **** ART & Medical SPA z Buska-Zdroju
Sklep rowerowy Velobike z Buska-Zdroju
Uzdrowisko Busko-Zdrój
Dom Weselny LUXOR
Międzyszkolny Klub Sportowy Unia Busko-Zdrój
ZHP Busko-Zdrój
Lasy Państwowe
Buski Ośrodek Sportu i Rekreacji

REGULAMIN

RODO

ZGODA NA ROZPOWSZECHNIANIE WIZERUNKU

 

Każdy uczestnik przed startem winien zaopatrzyć się w maseczkę, którą jest zobowiązany nosić, zgodnie z obowiązującymi przepisami, w trakcie imprezy.

ZASADY POSTĘPOWANIA W ZWIĄZKU Z OBOWIĄZUJĄCYM STANEM EPIDEMII.
1. W związku z ogłoszonym na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej od dnia 20 marca br. stanem epidemii, w związku z zarażeniami wirusem SARS-CoV-2, każdy Uczestnik jest zobowiązany do stosowania w trakcie imprezy przepisów i wytycznych odpowiednich służb, w szczególności:
Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów
w związku z wystąpieniem stanu epidemii z dnia 19 czerwca 2020 r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 1066), Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (Dz.U. Dz.U. 2020 poz. 491), wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego.
2. Zapisany Uczestnik przyjmuje do wiadomości i akceptuje fakt, że udział w wydarzeniu oznacza potencjalne przebywanie Zapisanego Uczestnika wśród znacznej liczby osób, co w konsekwencji stwarza możliwość rozprzestrzeniania się i narażenia Zapisanego Uczestnika na zarażenie, w szczególności wirusami, również tymi wywołującymi choroby – w tym wirusem SARS-CoV-2, drobnoustrojami czy bakteriami. W związku z tym Zapisany Uczestnik, biorąc udział w imprezie, akceptuje powyższe ryzyko.
3.Zapisany Uczestnik przyjmuje również do wiadomości, że może być poddany pomiarowi temperatury i weryfikacji stanu zdrowia.
4. Zapisany Uczestnik jest zobowiązany do postępowania zgodnie z niżej wskazaną procedurą:
a) w przypadku wystąpienia w dniu Rajdu u Zapisanego Uczestnika niepokojących objawów zdrowotnych, m.in. takich jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem, Zapisany Uczestnik powinien nie brać w nim udziału, tj. powinien pozostać w swoim domu, powinien postępować zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego/Ministerstwa Zdrowia i skontaktować się niezwłocznie z lekarzem lub powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną, oddziałem zakaźnym, a w razie pogorszenia się stanu zdrowia zadzwonić pod nr 999 lub 112 i poinformować o swoich objawach.
b) na terenie organizowanego wydarzenia jest zobowiązany do stosowania, przez cały czas trwania, również w trakcie wydarzeń towarzyszących, środków ochrony osobistej – maseczek.
d) podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką, a następnie jak najszybciej wyrzucić chusteczkę do zamkniętego kosza i umyć ręce używając mydła i wody lub zdezynfekować je środkami na bazie alkoholu (min. 60 %). Zakrycie ust i nosa podczas kaszlu i kichania zapobiega rozprzestrzenianiu się zarazków, w tym wirusów. Jeśli nie przestrzega się tej zasady, można łatwo zanieczyścić przedmioty, powierzchnie lub dotykane, np. przy powitaniu, osoby.
e) należy zachować co najmniej 2 metry odległości od drugiej osoby, w szczególności od osoby, która kaszle, kicha.
f) należy unikać dotykania oczu, nosa i ust. Dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być zanieczyszczone wirusem. Dotknięcie oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami może spowodować przeniesienie się wirusa z powierzchni na siebie.
g) Uczestnik nie powinienem brać udziału w wydarzeniu, jeśli wystąpił którykolwiek z poniższych przypadków:
- w ciągu 14 dni przed imprezą zdiagnozowano u niego COVID-19;
- wystąpił u niego którykolwiek z objawów COVID-19, tj.: gorączka, kaszel, utrata smaku lub zapach, duszności w ciągu 8 dni poprzedzających imprezę;
- był w bliskim kontakcie (mniejszym niż 1,5 metra lub dłuższym niż 15 minut) z osobą, u której zdiagnozowano COVID-19
w ciągu 14 dni przed imprezą.
- był zobowiązany - przez lokalne lub krajowe przepisy prawa do poddania się kwarantannie z przyczyn związanych z COVID19 w okresie obejmującym datę imprezy.