kliknij aby powiekszyć

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na otwarcie wystawy "Małe Formy Rzeźbiarskie" autorstwa Piotra Klamerusa.

Wydarzenie odbędzie się 14 marca 2024 roku o godzinie 16:30 w holu głównym (Galeria Hol) Buskiego Samorządowego Centrum Kultury, przed koncertem z okazji. 72. rocznicy urodzin Wojtka Belona.

Piotr Klamerus, (ur. w 1957 r.  w Zakopanem) - utalentowany artysta, którego twórczość odznacza się niepowtarzalnym stylem oraz głębokim zakorzenieniem w tradycji sztuki rzeźby. Absolwent zakopiańskiego Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara, Klamerus swoją artystyczną drogę zaczynał jako scenograf w Teatrze STU w Krakowie w latach osiemdziesiątych. Jego autorskie scenografie wzbogaciły spektakle takie jak "Ziemia, ziemia" czy "Noc Teatru KANA".

Mimo bogatej historii scenograficznej, dla Piotra Klamerusa głównym medium wyrazu artystycznego stała się rzeźba. Wykorzystując drewno, kamień i brąz, artysta tworzy unikalne kompozycje, często czerpiąc inspiracja z rodzinnego, malowniczego Podhala.

Specjalizując się zwłaszcza w małych formach rzeźbiarskich, Piotr Klamerus ma na swoim koncie liczne wystawy indywidualne oraz udział w wystawach zbiorowych. Jego twórczość, cechująca się głębokim przekazem emocjonalnym, często nawiązuje do motywów rodzinnych.

Piotr Klamerus przyjaźnił się z Wojtkiem Belonem. Jest m.in. autorem drewnianej rzeźby "Majster Bieda Wojtka Belona", która nawiązuje do słynnej bieszczadzkiej postaci, Władka Nadopty.

Serdecznie zapraszamy!