kliknij aby powiekszyć

Zapraszamy na koncert muzyki latynoamerykańskiej oraz warsztaty gitarowe z improwizacji w wykonaniu Roberta Guzika i Adama Wocha. 

Duet Guzik & Woch to dwójką przyjaciół, których połączyła pasja do muzyki! Od 11 lat grają razem na scenie i tworzą duet gitarowy, który nie stroni również od współpracy z innymi artystami. Spotkali się, studiując na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie i jako zespół odnieśli wiele sukcesów w międzynarodowych konkursach kameralnych. Jednak najwięcej radości sprawia im kontakt z publicznością i zarażanie miłością do latin jazzu i szeroko pojętej world music. Ich wykonania są pełne tętniących życiem rytmów i śpiewnych melodii pokazujących bogactwo barwy naszych instrumentów. Mają na koncie debiutancki krążek „One Week in Rio” (wyd. DUX), a od 2021 roku są laureatami programu stypendialnego Fundacji Fabryki Norblina, do którego zostali wybrani spośród kilkuset zgłoszeń, wszystkich gatunków muzycznych z całej Polski. Efektem współpracy z Fundacją jest najnowszy singiel BAIAO z gościnnym udziałem giganta polskiego jazzu - Marka Napiórkowskiego, który jest zapowiedzią albumu. Premiera płyty już pod koniec marca 2024, a oprócz Marka Napiórkowskiego towarzyszy nam wybitny perkusjonalista Bodek Janke.

Adam Woch i Robert Guzik to gitarzyści z klasycznym warsztatem, którzy nie boją się wyjść poza ramy gatunku. Muzycy dobrze czują się w rytmicznych i energetycznych brzmieniach latynoamerykańskich, gdzie pozwalają sobie na eksperymentowanie. Panowie niejednokrotnie reinterpretują, dekonstruują, dodają nową, osobistą warstwę muzyczną, tworząc przy tym nową jakość. 

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie BSCK oraz na www.biletyna.pl