kliknij aby powiekszyć

XXVI Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz zmienia się dla Was – Festiwalowej Publiczności. Rozszerzamy formułę i już w tym roku zagraliśmy festiwalowy koncert w Kielcach,

a Partnerem Festiwalu zostało Kieleckie Centrum Kultury z Dyrektor Augustyną Nowacką na czele. Dobra współpraca będzie owocować kolejnymi kulturalnymi projektami. Jak było w Kielcach? 14 września odbył się koncert Affabre Concinui. Nazwa wywodzi się z łaciny i oznacza „idealnie współbrzmiąc”, co jest artystycznym credo Zespołu. Artyści wykonali żarty muzyczne oraz światowe przeboje muzyki rozrywkowej. AFFABRE (CONCINUI) – The Polish Chamber Singers – zespół wokalny śpiewający a cappella, został założony w 1983r. w Poznaniu. Członkowie Zespołu są wychowankami dwóch znanych poznańskich chórów chłopięco-męskich S.Stuligrosza i J.Kurczewskiego. Zespół zaśpiewał do tej pory ponad 1200 koncertów w największych ośrodkach kulturalnych kraju, a także poza jego granicami (Algieria, Anglia, Austria, Belgia, Białoruś, Chiny, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Japonia, Kanada, Korea Płd., Liban, Niemcy, Rosja, Stany Zjednoczone, Szkocja, Szwajcaria, Tajwan, Turcja, Ukraina, Watykan, Włochy). W sierpniu 2008 roku Affabre Concinui wystąpił na Festiwalu w Edynburgu (Szkocja), gdzie jako jeden z nielicznych wykonawców zdobył najwyższą notę przyznawaną przez recenzentów festiwalowych. Zespół reprezentował kraj na Wystawach Światowych EXPO w Sewilli (1992), Hanowerze (2000) i w Aichi (2005), podczas Festiwalu Kultury Polskiej na Tajwanie, Tygodniach Kultury Polskiej w Pekinie i Algierze, na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos oraz na koncertach podczas Igrzysk Olimpijskich w Atlancie.
W 1991 roku Zespół nagrał pierwszą płytę kompaktową z muzyką polskiego renesansu dla francuskiego dystrybutora Harmonia Mundi, wysoko ocenioną przez krytyków specjalistycznego miesięcznika „Diapason”. Od tego momentu powstają kolejne płyty (CD i DVD) zawierające repertuar zespołu, który obejmuje ponad 300 utworów, począwszy od muzyki renesansu po muzykę współczesną, kolędy polskie i różnych narodów oraz żarty muzyczne i utwory orkiestrowe – ze znakomitą imitacją instrumentów muzycznych. Wśród kompozytorów tego repertuaru znajdują się m.in.: G.P.da Palestrina, B.Pękiel, Wacław z Szamotuł, T.Tallis, Orlando di Lasso, T.Morley, F.Schubert, R.Schumann, F.Chopin, St.Moniuszko, F.Poulenc, K.Penderecki, K.Dębski. Dużą część repertuaru Affabre Concinui stanowią przeboje rozrywkowe XXw. Świetnie zaaranżowane, wiernie oddają klimat oryginalnych wykonań z lat 50., 60., 70. i entuzjastycznie przyjmowane są przez publiczność podczas koncertów Zespołu.

  • IMG_8723_web
  • IMG_8724_web
  • IMG_8727_web
  • IMG_8728_web
  • IMG_8731_web
  • IMG_8733_web
  • IMG_8737_web
  • IMG_8739_web
  • IMG_8742_web
  • IMG_8743_web