Śladami Krystyny Jamroz Drukuj
poniedziałek, 09 lipca 2018


DSC_2947

Jednym z najpiękniejszych momentów buskiego festiwalu jest konkurs wokalny im. Krystyny Jamroz. Organizatorzy zapraszają do niego młodych śpiewaków, którzy marzą o występach i karierze jaka była udziałem patronki festiwalu. W sobotnie południe buska publiczność mogła wysłuchać najlepszych w kategorii studentów i absolwentów uczelni muzycznych.

Jury obradujące pod kierunkiem prot. Urszuli Kryger nie miało łatwego zadania. By wybrać najlepszych oceniało uczestników w trzech etapach. Ostatecznie z blisko 60 wybrało 15 osób, które zdobyły wyróżnienia i „medalowe” miejsca. Wśród wyróżnionych znalazł się absolwent kieleckiej szkoły muzycznej Wiktor Kowalski.

Zwycięzcami konkursu zostali Hanna Okońska oraz Arkadiusz Anyszka i Bartłomiej Kłos.

Jury postanowiło nie przyznawać II nagrody w obu kategoriach: damskiej i męskiej, ponieważ jak wyjaśniła prof. Kryger, w ogólnej punktacji różnica między zwycięzcami a kolejnymi śpiewakami była bardzo duża. Trzecie miejsce zajęli Julia Pruszczak i Piotr Kalina.

W czasie koncertu w sali sanatorium Marconi wszyscy zbierali gorące brawa, ale słuchacze podzielili werdykt jury. Aria Gildy w wykonaniu Hanny Okońskiej brzmiała wspaniale, podobnie jak aria don Pasquale w wykonaniu Kłosa czy aria Miecznika zaśpiewana przez Anyszkę.

Jak słusznie zauważył Artur Jaroń na konkursie powstaje nowa historia, wyłaniane są nowe talenty i to jest powód do ogromnej radości. Zgodnie ze zwyczajem zwycięzców konkursu usłyszymy w przyszłym roku, w czasie kolejnego festiwalu.

Lidia Cichocka, Echo Dnia

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1  

 

http://www.grupapsb.com.pl