kliknij aby powiekszyć

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na koncert "Z klasyką przez Polskę" w wykonaniu Marcina Zdunika - wiolonczela oraz Pawła Wakarecego - fortepian. Usłyszymy utwory Chopina, Moniuszki, Schumanna, Gershwina.  Zapraszamy do sali widowiskowej BSCK 24 listopada o godz. 19:00. WSTĘP BEZPŁATNY

Marcin Zdunik - polski wiolonczelista, solista i kameralista. Wykonuje muzykę od renesansu po dzieła najnowsze, improwizuje, aranżuje i komponuje. W 2021 roku, w wieku 33 lat otrzymał tytuł profesora w dziedzinie sztuki. Otrzymał wiele nagród na międzynarodowych konkursach i festiwalach muzycznych. W czerwcu 2009 roku wydał debiutancką płytę zrealizowaną z udziałem Orkiestry Kameralnej Wratislavia, pod kierownictwem Jana Staniendy, zawierająca m. in. nagrania dwóch koncertów wiolonczelowych Josepha Haydna. Wiolonczelista dokonał wielu nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji oraz dla Radia Słowackiego. Wydał kilkanaście płyt - trzy otrzymały nagrody Fryderyk (2010 i dwie 2022).Gra na wiolonczeli wykonanej przez Wojciecha Topę.

Paweł Wakarecy – polski pianista i pedagog, finalista XVI Konkursu Chopinowskiego (2010). Absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu Katarzyny Popowej-Zydroń. Pedagog na tej uczelni - asystent w Katedrze Fortepianu. Posiada stopień naukowy doktora. Laureat wielu polskich konkursów fortepianowych, m.in. w Szafarni i Koninie. Finalista Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Darmstadt.