kliknij aby powiekszyć

Już 15 stycznia 2022 o godz. 18:00 zapraszamy na Koncert Jubileuszowy Teatru Ciut Frapującego.

W październiku 2001 roku pięciu jegomości z Pińczowa powołało do życia Teatr Ciut Frapujący. Byli to Tomasz Pietrzykowski, Paweł Wawrecki, Przemysław Majchrowski, Marcin Błach i Wojciech Jurewicz. Pierwszy spektakl „Kwartet dla czterech aktorów” Bogusława Schaeffera miał premierę 23 marca 2002 roku w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. Rezultat przerósł ich oczekiwania. Po 10 przedstawieniach w Pińczowie sztuka zawitała m.in. do Jędrzejowa, Małogoszcza, Końskich, Ostrowa Wielkopolskiego, Kielc, Chodzieży, Warszawy i Szydłowca, gdzie TCF zdobył Grand Prix IX Zamkowych Spotkań Teatralnych o Laur „Złotego Gargulca”. Zapragnęli działać dalej … Nieprzerwanie od 20 lat są na kulturalnej mapie województwa i właśnie świętują jubileusz.

Działają przy Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. Przez zespół przewinęło się ponad 40 osób w różnym wieku i rozmaitych profesji. Mają w swoim dorobku 22 spektakle od klasyki teatru po przedstawienia muzyczno kabaretowe. Otrzymali wiele nagród i wyróżnień, między innymi trzykrotnie Świętokrzyską Nagrodę Kultury (w tym indywidualnie dla Wojciecha Jurewicza, który od 17 lat kieruje grupą), został on również wyróżniony tytułem Człowiek Roku 2017 w powiecie pińczowskim w plebiscycie Echa dnia. Ponadto TCF otrzymał cztery statuetki Scyzoryka w kategorii TEATR oraz tytuł Osobowość Gminy Pińczów.
Jednak największym dla nich sukcesem są sale wypełnione po brzegi uśmiechniętą i zadowoloną publicznością. Ta wspaniała energia krążąca między sceną a widownią jest dla TCF rzeczą najważniejszą.

„KONCERT JUBILEUSZOWY” to niemal dwie godziny doskonałej zabawy, podczas której zespół Teatru Ciut Frapującego prezentuje wyborne wersje piosenek, monologów i skeczów wybitnych polskich autorów. Program z okazji 20-lecia istnienia grupy to collage sarkazmu, refleksji i parodii wzbogacony rocznicowymi akcentami.

Osoby z Teatru Ciut Frapującego biorące udział w jubileuszowym koncercie:

Agnieszka Smuga-Żeromińska
Małgorzata Lotko
Agnieszka Strzelec
Anna Łupińska
Marcin Błach
Jerzy Znojek
Krzysztof Brociek
Aleksander Jurewicz
Mariusz Rogala
Wojciech Jurewicz
Wioletta Spychała (gościnnie)

  • 0I0A9967
  • 0I0A9984
  • a0I0A1015
  • echo_foto1
  • echo_foto20
  • echo_foto37
  • kucy2