kliknij aby powiekszyć

W ramach Nocy Muzeów 13 maja o g. 19:00 zapraszamy na niepowtarzalną okazję do spędzenia wieczoru pełnego emocji i humoru w towarzystwie Charliego Chaplina i obejrzenia jego przygód na dużym ekranie. 

Będzie można zobaczyć wspaniałe produkcje takie jak:
- Charlie bokserem,
- Charlie włóczęga,
- Imigrant
Zachęcamy do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu wszystkich fanów kina niemego i twórczości Charliego Chaplina. WSTĘP BEZPŁATNY!

Charlie Chaplin był brytyjskim aktorem, reżyserem i producentem filmowym, który zyskał sławę dzięki swoim wczesnym filmom niemym, zwłaszcza z serii o postaci "Trampa" (The Tramp). Postać ta została stworzona przez Chaplina i stała się jego sygnaturową rolą. Tramp był ubrany w przyciasną marynarkę, workowate spodnie, duże buty i nosił melonik na głowie. Charakteryzował się on chodem "kaczuszki", bywał nieporadny, ale jednocześnie uroczy i pełen empatii. Postać ta stała się ikoną kultury pop, a Chaplin uważany jest za jednego z najwybitniejszych artystów kina niemego. Jego filmy są do dzisiaj cenione za doskonałą grę aktorską, zabawne sceny i uniwersalne przesłanie.