Piknik w Olganowie - fotogaleria Drukuj
Opublikował: Daniel Piwowarczyk   
piątek, 23 czerwca 2017


44_

SZCZEGÓŁY
 
Mimo niesprzyjającej pogody nad stawami w Biniątkach się działo …. ! Drukuj
Opublikował: Daniel Piwowarczyk   
piątek, 23 czerwca 2017


2_

W dniu 17 czerwca 2017 r. o godz. 17:00 rozpoczął się pierwszy w historii sołectwa Biniątki „Piknik Nad Stawami”. Organizatorem Pikniku było Koło Gospodyń Wiejskich w Biniątkach oraz Buskie Samorządowe Centrum Kultury. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój – pan Waldemar Sikora. W części oficjalnej przemówił do społeczności lokalnej wieloma miłymi i ciepłymi słowami, doceniając wkład i zaangażowanie w organizację Pikniku. Starosta Buski – Pan Jerzy Kolarz również zabrał głos: „Cieszę się, że udało się zorganizować to przedsięwzięcie. Mam nadzieję, że „Piknik Nad Stawami” stanie się tradycją Biniątek...”

Organizatorzy zadbali o bogaty program wydarzenia. W jego ramach odbyły się m.in. popisy wokalne i taneczne dzieci ze Szkoły Podstawowej z Siesławic. Niebiesko – żółte pompony i długie taśmy powiewały na wietrze podczas prezentacji układów tanecznych grupy prowadzonej przez panią Dorotę Wleciał. Zgromadzona publiczność podziwiała sceniczny dryg oraz talent wokalny dzieci z SP Siesławice i nagrodziła je gromkimi brawami. Kolejno odbył się występ zespołu muzycznego „Power Dance” złożonego z młodych utalentowanych pasjonatów muzyki, których motto to: „Dobra muzyka i smutek znika”. W ich repertuarze znalazły się utwory z różnych gatunków muzycznych. Drewniana podłoga przed sceną zaczęła wypełniać się tańczącymi parami. Po zespole „Power Dance” na scenie zagościł jedyny w regionie świętokrzyskim Strażacki Zespół Śpiewaczy „Pełczyszczanie” złożony z dzielnych panów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pełczyskach. Niestety pogoda uniemożliwiła realizację plenerowego spektaklu teatralnego „Noc Kupały” w reżyserii Zdzisława Skoczylasa. Został on przełożony na 25 czerwca. Atrakcji jednak nie zabrakło. Dużym zainteresowaniem cieszyło się wesołe miasteczko rozłożone na placu przy świetlicy środowiskowej. Dzieci i młodzież rzucały się na kolorowych dmuchańcach (zamek, zjeżdżalnia) oraz kręciły na barwnej karuzeli. Piknik ubarwiał swoim występem wesoły klaun Gabi Bim, który puszczał ogromne bańki mydlane. Te potężnych rozmiarów mydlane kule, unoszone na wszystkie strony przez wiatr, budziły uśmiechy nie tylko najmłodszych. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Biniątkach rozdawały dzieciom słodycze i drobne upominki. Wszystkim uczestnikom Pikniku na rozgrzanie serwowały gorący żur oraz bigos. Sobotę 17 czerwca w Biniątkach można było spędzić rozmaicie, zależnie od upodobań i potrzeb – kulturalnie, rodzinnie. Pięknie wykoszone, zadbane stawy mimo chłodu zachęcały do spaceru a wesoła muzyka do tańca. Do późnych godzin nocnych odbywała się zabawa taneczna przy akompaniamencie zespołu „Milton”. Mamy nadzieje, iż „Piknik Nad Stawami” w Biniątkach wpisze się w kalendarz imprez stałych odbywających się w gminie Busko-Zdrój. 

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować sponsorom: Staroście Buskiemu – Panu Jerzemu Kolarzowi, Sekretarzowi Powiatu Buskiego – Panu Jerzemu Służalskiemu, Dyrektorowi Szpitala – Panu Grzegorzowi Lasak, Radnemu Rady Powiatu – Panu Wiesławowi Marzec, Radnym Rady Miejskiej: Panu Bogdanowi Błaszczyk oraz Pani Danucie Prędkiej, Prezesowi Uzdrowiska Busko-Zdrój – Panu Wojciechowi Legawiec, Prezesowi Przedsiębiorstwa Handlowo Usługowego Sawa – Pani Annie Sikora, Prezesowi Zakładu Metalowo - Kotlarskiego SAS – Panu Mieczysławowi Sas, Prezesowi Hurtowni Kim – Panu Kazimierzowi Krzemińskiemu, sołtysowi wsi Biniątki – Panu Ryszardowi Ząbek oraz właścicielowi dworku Soplicowo – Panu Mariuszowi Śledzik.

Poprawiony: piątek, 23 czerwca 2017
SZCZEGÓŁY
 
Zapraszamy na powitanie lata Drukuj
Opublikował: Daniel Piwowarczyk   
piątek, 23 czerwca 2017


piknik_zbrodzice

Poprawiony: piątek, 23 czerwca 2017
 
International Polish Cup Józefów 2017 Drukuj
Opublikował: Daniel Piwowarczyk   
piątek, 23 czerwca 2017


IMG_20170617_151208

17 czerwca 2017 r. odbył się International Polish Cup Józefów 2017.

zespoły taneczne z Buskiego Samorządowego Centrum Kultury zdobyły:

zespół taneczny Perfekta 2 – I miejsce do lat 11

zespół taneczny Perfekta 3 – II miejsce w kategorii inne formy

zespół taneczny Perfekta 1 – II miejsce w kategorii do 15 lat

mini formacje z zespołu tanecznego Perfekta 2 – I miejsce – w kategorii grupy i inne formy do 11 lat. Udanie zadebiutowały solistki. Nikola Dudek zdobyła II miejsce w kategorii Disco Dance
do 11 lat. Marianna Kaczor – zdobyła III miejsce w kategorii Disco Dance do lat 8. W Turnieju wzięło udział ponad 500 tancerzy z Polski, Rosji, Ukrainy i Czech.

Gratulujemy!

SZCZEGÓŁY
 
"Jak Koziołek mądra głowa w Busku–Zdroju wylądował" Drukuj
Opublikował: Daniel Piwowarczyk   
piątek, 23 czerwca 2017

Szanowni Państwo!

Zainteresowanych koncertem w dniu 8 lipca godz. 11.00 pn. „Koncert Jak Koziołek mądra głowa w Busku–Zdroju wylądował”, zapraszamy o 10.30 na Warsztaty ( uczestnicy wykonują instrumenty perkusyjne, które zostaną wykorzystane podczas koncertu).

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 361