Koncert walentynkowy w Chmielniku Drukuj
Opublikował: Magdalena Kukuła   
środa, 03 lutego 2016

Zapraszamy na koncert chóru Antidotum pod dyrekcją Ewy Robak, który odbędzie się 7 lutego o godzinie 17:15 w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym "Świętokrzyski Sztetl" (dawna synagoga) w Chmielniku.
Koncert Walentynkowy chóru Antidotum, z wyborem pieśni i piosenek o miłości, która niejedno wszak ma imię...
Jeżeli śpiewać o miłości, to tylko z chórem Antidotum i to na wiele, wiele nie tylko chóralnych głosów - bo z Publicznością.

Wstęp 6 zł z możliwością zwiedzania muzeum.

Chmielnik, ul. Wspólna 14 (synagoga), tel. 734 158 969

SZCZEGÓŁY
 
Spacer po deptaku z Centrum Informacji Turystycznej Drukuj
Opublikował: Magdalena Kukuła   
wtorek, 02 lutego 2016

Zapraszamy na spacer po deptaku z przewodnikiem (Al. Mickiewicza, Izba Zbiorów Regionalnych), który odbędzie się w czwartek, 4 lutego. Zbiórka uczestników przed wejściem głównym Sanatorium Marconi o godzinie 14:30. Zakończenie spaceru około 16:30.
Zapraszamy wszystkich chętnych. Udział bezpłatny.

SZCZEGÓŁY
 
Spotkanie autorskie z Elżbietą Musiał Drukuj
Opublikował: Magdalena Kukuła   
wtorek, 02 lutego 2016

Buskie Samorządowe Centrum Kultury oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Busku-Zdroju zapraszają na spotkanie autorskie z Elżbietą Musiał - poetką, eseistką, malarką, publicystką.
Spotkanie odbędzie się 10 lutego o godzinie 11:00 w klubie muzycznym Stradivarius w BSCK. Wstęp wolny.


Zapraszamy również do oglądania prac artystki (grafika), które są wyeksponowane w holu głównym Buskiego Samorządowego Centrum Kultury. Wystawę można zwiedzać do połowy marca.

 

SZCZEGÓŁY
 
Koncerty Salonowej Orkiestry Zdrojowej w lutym Drukuj
Opublikował: Magdalena Kukuła   
piątek, 29 stycznia 2016

Terminarz koncertów Salonowej Orkiestry Zdrojowej w lutym 2016.

Wstęp wolny

Zapraszamy

Poprawiony: piątek, 29 stycznia 2016
SZCZEGÓŁY
 
Pożegnanie Bogusława Kaczyńskiego Drukuj
Opublikował: Magdalena Kukuła   
piątek, 29 stycznia 2016

28 stycznia 2016r. na warszawskich Powązkach pożegnano Bogusława Kaczyńskiego, popularyzatora muzyki poważnej, publicystę i prezentera. W uroczystościach pogrzebowych uczestniczyła delegacja z Gminy Busko-Zdrój. Poniżej słowo pożegnalne buskiej delegacji.

Szanowni Państwo!

Żegnamy dziś jednego z największych w dziejach Polski propagatorów muzyki poważnej - Bogusława Kaczyńskiego. Człowieka, którego błyskotliwość, kultura osobista i elokwencja były godną oprawą dla muzyki, o której opowiadał z tak wielką pasją.

Mistrzu!
Każde spotkanie z Tobą było dla nas wielką duchową ucztą. Obcowanie z człowiekiem tak wyczulonym na piękno muzyki to prawdziwa rzadkość. Byłeś dla nas wzorem pracowitości i skromności, a także uporu i niezłomności. Wieloletnią pracą stworzyłeś kulturę dla milionów udowadniając, że sztuka nie musi być hermetyczna i można z nią wyjść do tłumów.

Zwyczajni ludzie myślą tylko jak spędzić czas, ten kto ma talent, jak czas wykorzystać. Ty swój talent wykorzystałeś w piękny sposób, dzieląc się  nim z  innymi.

Związałeś swoją drogę zawodową z Buskiem-Zdrojem poprzez Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, którego byłeś pomysłodawcą i wielkim Przyjacielem. Siłą swego słowa porywałeś tłumy. Wynikało to z Twej radości obcowania z ludźmi. Twoje życie było najlepszym potwierdzeniem tego, że człowiek nie może obejść się bez drugiego człowieka.  Ty kochałeś ludzi, swoją publiczność, artystów. Kochałeś życie!

Poprawiony: piątek, 29 stycznia 2016
SZCZEGÓŁY
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 273