Spotkanie dotyczące komercjalizacji Szlaku Kulinarnego Drukuj
Opublikował: Magdalena Kukuła   
piątek, 24 października 2014

Buskie Samorządowe Centrum Kultury w Busku – Zdroju oraz Lokalna Organizacja Turystyczna "Moc Ponidzia" zaprasza hotelarzy, restauratorów, wytwórców, przetwórców oraz rolników z powiatu buskiego na spotkanie dotyczące komercjalizacji Szlaku Kulinarnego oraz tworzenia oferty turystycznej skierowanej do mieszkańców i turystów.

Poprawiony: piątek, 24 października 2014
SZCZEGÓŁY
 
Wystawa: Prywaciarze - początki polskiej mikroprzedsiębiorczości Drukuj
Opublikował: Magdalena Kukuła   
środa, 22 października 2014

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na "Ogólnopolski Cykl Wystaw Prywaciarze - początki polskiej mikro przedsiębiorczości". Ekspozycja składa się z plansz zawierających archiwalne fotografie, które przedstawiają konkretne historie mikro przedsiębiorców oraz prezentują ludzi wielu zawodów, uprawiających prawdziwe rzemiosło.

Poprawiony: środa, 22 października 2014
SZCZEGÓŁY
 
Zapraszamy na Szlak Kulinarny Ponidzia i Powiśla Drukuj
Opublikował: Aneta Chyc   
środa, 22 października 2014

Wędrując po Ponidziu i Powiślu warto zatrzymać się w miejscach przez które prowadzi nasz rodzimy Szlak Kulinarny. Restauracje i gospodarstwa agroturystyczne w których spróbować można dań i produktów wpisanych w Szlak, oznaczone są specjalną tablicą informacyjną. Smak lokalnych, często zpomnianych dziś specjałów, zaskakuje turystów, a dla mieszkańców regionu jest przypomnieniem własnych korzeni kulinarnych.

 

Poprawiony: środa, 22 października 2014
SZCZEGÓŁY
 
Agnieszka Osiecka 2014 Drukuj
Opublikował: Magdalena Kukuła   
poniedziałek, 20 października 2014

Turniej Piosenki PoetyckiejBuskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na VII edycję Ogólnopolskiego Turnieju Piosenki Poetyckiej, organizowanego przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niepełnosprawnych w Busku-Zdroju.

24 października (piątek) sala widowiskowa BSCK, godz. 9:30.

WSTĘP WOLNY.

Poprawiony: środa, 22 października 2014
SZCZEGÓŁY
 
Kościółek Leonarda udostępniony zwiedzającym Drukuj
Opublikował: Magdalena Kukuła   
poniedziałek, 20 października 2014

W dniu 24 października (piątek) Kościółek Św. Leonarda udostępniony zostanie zwiedzającym, w godzinach 15:00 - 17:00

SZCZEGÓŁY
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 167
Kurczak ze śliwkami
3-5.10 godz.16.00 i 18.30


Teheran, rok 1958. Wirtuoz Nasser-Ali szuka skrzypiec, które mogłyby zastąpić jego ukochany, zniszczony w wyniku kłótni z żoną instrument. Ponieważ mu się to nie udaje, postanawia umrzeć..gatunek:Dramat, Komedia

czas:93 min

od lat: 15

Rodzina
10 i 12.10 godz.16.00 i 18.30


Ditte pochodzi ze znanej rodziny piekarzy Rheinwaldsów. Lubi być w ruchu i jest właścicielką galerii sztuki. Kiedy dostaje wymarzoną pracę w Nowym Jorku, postanawia przeprowadzić się wraz ze swoim chłopakiem Peterem. Przyszłość jest jasna, życie jest proste i pełne radości. Nagle jednak charyzmatyczny ojciec Ditte, Rikard, piekarz i dostawca królewskiego dworu, zostaje dotknięty ciężką chorobą.

gatunek:Dramat

czas:102 min

od lat: 15

Pożegnania
17-19.10 godz.16.00 i 18.30


Zdolny wiolonczelista Daigo Kobayashi (Masahiro Motoki) traci pracę, gdy rozwiązuje się jego orkiestra. Postanawia wraz z żoną (Ryoko Hirosue) powrócić do rodzinnego miasteczka i tam poszukać dla siebie nowej pracy i nowego życia. Odpowiada na ogłoszenie zatytułowane "Okuribito" (ang. "Departures") w nadziei na pracę w agencji turystycznej. Jak się jednak okazuje, jest to praca w domu pogrzebowym, Daigo zostaje tzw. "nokanshi" (osobą, która składa ciało zmarłego do trumny). Choć całe jego otoczenie patrzy raczej niechętnie na nową pracę Daigo, on odnajduje się w nowej roli strażnika bram życia i śmierci, pośrednika i przewodnika ku zaświatom. Jednocześnie paradoksalnie uczy się odkrywać radość i piękno życia.

gatunek:Dramat

czas:130 min

od lat: 15

Ja Don Giovanni
24-26.10 godz.16.00 i 18.30


Lorenzo da Ponte, człowiek pełen sprzeczności, przybywa do Wiednia, gdzie tworzy libretto jednej z najsłynniejszych oper Mozarta, zatytułowanej "Don Giovanni".

gatunek:Muzyczny, Dramat historyczny

czas:127 min

od lat: 15

Rok diabła
31.10-2.11 godz.16.00 i 18.30


"Rok diabła" został wybrany Najlepszym Czeskim Filmem 2002 roku, otrzymał wiele nagród m.in. w Cottbus czy w Karlovych Warach. Obraz Petra Zelenki opowiada fikcyjną historię autentycznego bohatera - znanego czeskiego barda Jaromira Nohavicy. To, że film jest stylizowany na dokument dodaje mu pewnej autentyczności, która bardzo potrzeba jest w zestawieniu z nadnaturalnością fabularnej opowieści.

gatunek:Komedia, Muzyczny

czas:88 min

od lat: 15

Program Trzeci Polskiego Radia