Miłość sport i adrenalina tam gdzie dopalacze śmierć się zaczyna Drukuj
Opublikował: Magdalena Kukuła   
środa, 29 lipca 2015

Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju, MGOPS w Busku-Zdroju, BSCK, BOSiR oraz Stowarzyszenie Młode Busko zapraszają na wydarzenie pn. "Miłość sport i adrenalina tam gdzie dopalacze śmierć się zaczyna". 31 lipca 2015 r. na terenie Skate Parku przy ul. Kusocińskiego w Busku-Zdroju.


Impreza rozpocznie się o godz. 17. Jako pierwszy na scenie wystąpi zespół rockowy Mr. Pollack, który tworzą bracia Jacek i Grzegorz Polakowie oraz Bartłomiej Filip.
O godz. 18.30 odbędzie się pokaz akrobacji na deskorolkach i rowerach, następnie parada motocykli i samochodów ul. Kusocińskiego na parking przy buskim Skate Parku.
O godz. 19.00 przed publicznością zaprezentuje się pińczowski zespół "Pozytywnie Nakręceni".
Na zakończenie wystąpi zespół rockowy Orion, działający przy GCK w Solcu-Zdroju.

Poprawiony: środa, 29 lipca 2015
SZCZEGÓŁY
 
Wystawa malarstwa Marii Kowalczyk Drukuj
Opublikował: Magdalena Kukuła   
piątek, 24 lipca 2015

 

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na wystawę malarstwa Marii Kowalczyk.
Wernisaż odbędzie się 14 sierpnia 2015 o godzinie 18:00 w Galerii "Antresola" w BSCK.
Wystawa będzie eksponowana do 16 września 2015 roku.


Maria Kowalczyk urodziła się i wzrastała w Wiślicy w cieniu wspaniałej kolegiaty (obecnie Bazyliki Mniejszej), Domu Długosza i obok starożytnego Grodziska. Wszystko to zatopione w krajobrazie uroczego Ponidzia przeciętego meandrami rzeki. Fakt ten zapewne wpłynął na rozbudzenie jej wrażliwości na urodę szeroko pojętych zjawisk otaczającego ją świata. Kocha literaturę, sztukę i historię z jej materialnym świadectwami. I pewnie dlatego obecnie mieszka u podnóża ruin zabytkowego dworu, oraz w sąsiedztwie pięknego, gotyckiego kościoła we wsi malowniczo położonej na Garbie Szanieckim. Dwór otoczony jest parkiem ze starodrzewem ogrodem założonym i pielęgnowanym przez właścicielkę. Maria czuje się częścią tego swojego świata, co ma wpływ na postrzeganie i kreowanie jej wizji, które przenosi na płótno. Najchętniej maluje martwą naturę i kwiaty, które sama hoduje, pielęgnuje i dba o nie. Są jej miłością i dumą. Na płótnie lubi bawić się kolorem, nie stroni od śmiałych barw, inspiruje ją gra świateł. Tworzy swoistą atmosferę na swych obrazach.

Poprawiony: środa, 29 lipca 2015
SZCZEGÓŁY
 
Koncert Zespołu Harmonijek Ustnych "Animato" Drukuj
Opublikował: Magdalena Kukuła   
piątek, 24 lipca 2015

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na koncert Zespołu Harmonijek Ustnych "Animato", który odbędzie się 1 sierpnia w Muszli Koncertowej w Parku Zdrojowym o godzinie 16:00.

Zespół Harmonijek Ustnych „Animato” powstał w 1978 roku w Szczecinie. Marek Jaroszyński (harmonijka chromatyczna), Piotr Bieliński (harmonijka akordowa), Piotr Włodarczyk (harmonijka basowa) oraz Jerzy Grzesiukiewicz (harmonijka chromatyczna, założyciel zespołu) to tworzący zespół szczecińscy muzycy, absolwenci klasy akordeonu i fortepianu, entuzjaści harmonijki ustnej, koncertujący w niezmienionym składzie od 1992 roku.

SZCZEGÓŁY
 
Plener malarski w BSCK Drukuj
Opublikował: Magdalena Kukuła   
piątek, 24 lipca 2015

W dniach od 25 lipca do 2 sierpnia w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbywać się będzie plener malarski organizowany przez Buskie Samorządowe Centrum Kultury i Związek Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa.

SZCZEGÓŁY
 
Krakowiak wschodni spod Buska Drukuj
Opublikował: Magdalena Kukuła   
czwartek, 23 lipca 2015

Buskie Samorządowe Centrum Kultury podejmuje działania w zakresie odwzorowania autentycznego stroju "Krakowiak Wschodni spod Buska" i prosi środowiska lokalne o wsparcie.
Poszukujemy osób posiadających autentyczne wyszywanki, stroje lub ich fragmenty.


Jesteśmy w posiadaniu rysunków wzorów, które poniżej przedstawiamy.


Efektem pracy będzie wydanie publikacji zawierającej zebrane materiały, umożliwiające w przyszłości odwzorowanie autentycznych strojów ludowych niezbędnych do promocji gminy Busku – Zdrój.

SZCZEGÓŁY
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 238