Festiwal na wyjeździe Drukuj
wtorek, 04 lipca 2017

Wiślica Bazylika_06

Tradycją buskiego festiwalu są wizyty poza kurortem. - Koncerty w Ożarowie czy Solcu organizujemy na prośbę i dzięki współpracy z tamtejszymi samorządami – wyjaśnia dyrektor artystyczny festiwalu im. Krystyny Jamroz Artur Jaroń.

 

Taka wyjazdowa była właśnie ostatnia niedziela. Koncerty rozbrzmiewały w buskim parku, gdzie dla kuracjuszy grała orkiestra dęta a Jan Tokarz wraz z muzykami proponował wędrówkę po świecie. Te radosne utwory przegoniły chmury, którymi straszyło niebo i słuchacze mogli odłożyć parasole.

W tym samym czasie w sanktuarium w Ożarowie słuchacze mogli zachwycać się muzyką sakralną. Ave Maria różnych kompozytorów zaśpiewane przez tak lubianego Adama Zdunikowskiego, któremu towarzyszył Artur Jaroń wzruszyły publiczność. Muzyczna uczta składała się z wielu dań: skrzypek, Maciej Jaroń zagrał koncert G-dur Telemanna a towarzyszyła mu orkiestra smyczkowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach. Młodzi muzycy grali także wraz z prof. Tomaszem Strahlem, który zaproponował elegię Mikołaja Góreckiego na wiolonczelę i orkiestrę. Czarował grając na trąbce Tomasz Ślusarczyk

Publiczność długimi brawami dziękowała za ten piękny koncert.

W kościele w Solcu-Zdroju klimat był mniej wzniosły, ale także bardzo radosny a to za sprawą kwintetu Jerzego Cygana, który zaproponował wysłuchanie samych przebojów zarówno muzyki klasycznej jak i filmowej.

Do sakralnych tematów powrócono w niedzielny wieczór w bazylice w Wiślicy. Słuchacze tłumnie wypełnili świątynię by posłuchać pierwszy raz goszczącego w Wiślicy kameralnego chóru Cantores Minores Wratislavienses. Zabrzmiały chorały gregoriańskie z XIII-wiecznego Graduału Wiślickiego, można było usłyszeć między innymi Antiphona Ecce Lignum Crucis czy Ortus de Polonia Jerzego Libana w wykonaniu wrocławskich kameralistów.

Prowadzący koncert Leszek Ślusarski nie krył zachwytu perfekcją wykonania wrocławskich muzyków. To było przeżycie na miarę wspaniałego miejsca, w którym koncert się odbywał.

 

Lidia Cichocka. Echo Dnia

galerie:

Od graduau wiślickiego do muzyki współczesnej

Melodie świata

 

Dziecięca Kraina Quadów

Dużo śmiechu, moc radości dla małych oraz dużych Gości. Dziecięca Kraina Quadów to nie tylko przepiękny teren w miejscowości Kameduły pełen atrakcji dla najmłodszych. Chcecie ofiarować dziecku wyjątkowy prezent? Bon upominkowy umożliwiający wejście na nasz plac zabaw oraz jazdę quadem to doskonały pomysł.

Kursy Muzyczne Busko-Zdrój
mikroporady.plBristol****Art&Medical Spa